Rejtélyes, kőbe vésett tenyérnyomot találtak egy várárok feltárásakor izraeli régészek
Talány fedi, hogy mégis hogyan kerülhetett egy Jeruzsálem környékén lévő várárok falára egy tenyérlenyomat – a régészek több lehetőséget is felvázoltak.
Talány fedi, hogy mégis hogyan kerülhetett egy Jeruzsálem környékén lévő várárok falára egy tenyérlenyomat – a régészek több lehetőséget is felvázoltak.
Több mint 3000 éves skarabeusz pecsétnyomót találtak egy régészeti oktató-kiránduláson Izrael központi részét, Tel-Aviv szomszédságában – jelentette a Maárív című újság.
Az Izraelben eddigi feltárt legősibb, 1,5 millió éves emberelőd-maradványokat azonosították – jelentette a Walla hírportál. Az Ovadia nevű izraeli lelőhelyen talált csigolyacsontok új megvilágításba helyezik az ősi emberelődök ázsiai és európai elterjedésének történetét.
A babiloni fogság előtti Jeruzsálem falának egyik részletére bukkantak izraeli régészek a Dávid városának nevezett területen.
Impozáns Jézus-korabeli középületet tártak fel a Siratófal szomszédságában izraeli régészek – jelentette a The Jerusalem Post című angol nyelvű izraeli újság.
Izrael bizánci korszakában, a judaizmus szemszögéből pedig a talmudi korban készült az a háromszögalakú amulett, amelyet valójában már negyven éve megtaláltak, de csak most adtak át az Izraeli Régészeti Hatóságnak (IAA) – jelentette a The Jerusalem Post.
Bizánci templom maradványaira bukkantak a lakók a házuk alatt Izrael északi részén – jelentette a helyi Háárec.
A júdai királyság korában épített, 2700 éves palota romjait találták meg régészek Jeruzsálemben – tudósít a Háárec napilap.